lshb.ch


Direkt zum Seiteninhalt

Kuvendi i I-rė i LSHB-sė Zvicėr

LSHB

Foto-Kuvendi i parė zdhedhor

Z. Isni Jemini, Z. Simon Kuzhnini

Kuvendi i parė themelues i Lidhjes Shqiptare nė Botė pėr Zvicėr u mbajt me 25 Qershor 2000, nė ora 16.00, nė Restorantin SCHLOSSGUT, Schlossgutstrasse 8, 3110 Münsingen-Bern. Kryetar i kryesisė u zgjodh zot. Ali Nikoliqi kurse sekretar i pėrgjithshėm zot. Nazmi Jakurti.
Pas Kuvendit, Shkolla e vallėzimit "SHOTA" dha njė program tė pasur artistik me folklor dhe muzikė. Udhėheqės artistik: zot. Agron Bajrami.

Donatori mė potencial i LSHB-sė pėr Zvicėr zot. Isni Jemini shtroj darkė solemne, pėr tė gjithė pjesėmarrsit e kėtij kuvendi, nė lokalet e restorantit tė tij nė Thun buzė liqenit tė bukur tė Thunit.LSHB-ZVICĖR | HOME | LSHB | PROJEKTE | DOKUMENTE | PREZENTACIONE | INFO | KONTAKT | Site Map


©2000 - 2009 LIDHJA SHQIPTARE NĖ BOTĖ - ZVICĖR | info@lshb.ch

Zurück zum Seiteninhalt | Zurück zum Hauptmenü