lshb.ch


Direkt zum Seiteninhalt

Kuvendi i tretė i LSHB-sė Zvicėr

LSHB

WeiterPlayZurück


Langenthal me 25. Tetor 2008

KUVENDI I TRETĖ ZGJEDHOR I LSHB-sė - ZVICĖR

Me 25. Tetor 2008 Lidhja Shqiptare nė Botė - Kuvendi Zvicėr mbajti Kuvendin e saj zgjedhor.
Nė kėtė Kuvend zgjedhor morėn pjesė Z. Simon Kuzhnini kryetar i LSHB-sė, Z. Mikel Kuzhnini-anėtarė i Kryesisė sė LSHB-sė si dhe Z. Sebastian Nuiqi nga Gjermania.
Kryetari i deritanishėm Z. Ali Nikoliqi, pėr shkaqe objektive, dha dorėheqje nga pozita e kryetarit tė Kryesisė sė LSHB-sė pėr Zvicėr.
Kuvendi zgjodhi Kryesinė re dhe kryetarin e kėsaj Kryesie Z. Nazmi Jakurti.


LSHB-ZVICĖR | HOME | LSHB | PROJEKTE | DOKUMENTE | PREZENTACIONE | INFO | KONTAKT | Site Map


©2000 - 2009 LIDHJA SHQIPTARE NĖ BOTĖ - ZVICĖR | info@lshb.ch

Zurück zum Seiteninhalt | Zurück zum Hauptmenü