lshb.ch


Direkt zum Seiteninhalt

Takimi me Dr. Bernard Kouchner

PROJEKTE

Mė 11 tetor 2000, nė ora 16.15 min. delegacioni i Lidhjes Shqiptare nė Botė u pritė nga administratori ndėrkombėtar i OKB-sė pėr Kosovė zot. Dr. Bernard Kouchner. Takimi ishte i pėrzemėrt dhe shumė i ngrohtė. Zot. Dr. Kouchner u shpreh se ka kėnaqsinė qė pėr herė tė parė takohet me njė delegacion shqiptar nga diaspora siq ishte ky i LSHB-sė. Takimi zgjati 45 minuta.

Delegacioni kishte kėtė pėrbėrje:

  • Simon Kuzhnini - Kryetar i Lidhjes Shqiptare nė Botė
  • Mikel Kuzhnini - Anėtar i Kryesisė sė Lidhjes Shqiptare nė Botė
  • Ali Nikoliqi - Kryetar i Lidhjes Shqiptare nė Botė - Kuvendi Zvicėr
  • Nazmi Jakurti - Sekretar i Lidhjes Shqiptare nė Botė - Kuvendi Zvicėr
  • Bexhet Sallahu - Afarist shqiptar nė ZvicėrLSHB-ZVICĖR | HOME | LSHB | PROJEKTE | DOKUMENTE | PREZENTACIONE | INFO | KONTAKT | Site Map


©2000 - 2009 LIDHJA SHQIPTARE NĖ BOTĖ - ZVICĖR | info@lshb.ch

Zurück zum Seiteninhalt | Zurück zum Hauptmenü