lshb.ch


Direkt zum Seiteninhalt

Triestė-Itali

PREZENTACIONE

Triestė, 03. Maj 2008

Shoqata e gruas
"Ecim sė Bashku", me presidente Mardena Kelmendi, ne qytetin e bukur bregdetar te Triestes tė gjithė zonės Friuli, Venezia e Gulia organizoj njė koncert bėmirės pėr ngjarjen nė Gerdec. Koncerti u zhvillue nė pallatin Tripkovich te Triestes diten e shtune me 3 Maj 2008.
Nė kėtė koncert, me ftesėn e zonjė Mardena Kelmendi, mori pjesė edhe njė delegacion i Lidhjes Shqiptare nė Botė nga Zvicra dhe pikėrisht: Ali Nikoliqi, Nazmi Jakurti, Sami Dalipi dhe Avni Jakurti.
Nė kėte koncert, nga Gjermania, mori pjesė edhe kėngėtarja e mirėnjohur zonja Alida Hisku me vajzėn e saj Alina.

Zonja Mardena Kelmendi, nė emėr tė shoqatės, falėnderoj pėr kontributin e madhė nė organizimin e kėtij koncerti,

  • Sindakon e Triestes z Roberto Dipiazza
  • Drejtorin e kultures se qytetit Massimo Greco
  • Qendren kulturore dhe sportive dr Adriano Dugulin
  • Dott Ornella Mari
  • Shtepine e muzikes prof Gabrielle Centis
  • Dr Katia Naro
  • Mikun e shqipetareve dhe ndihmesen e pare ne kete organizim te inisiatives dr Paolo Muner
  • Presdientin e C.A.C.I.T Nader Akkad


LSHB-ZVICĖR | HOME | LSHB | PROJEKTE | DOKUMENTE | PREZENTACIONE | INFO | KONTAKT | Site Map


©2000 - 2009 LIDHJA SHQIPTARE NĖ BOTĖ - ZVICĖR | info@lshb.ch

Zurück zum Seiteninhalt | Zurück zum Hauptmenü