lshb.ch


Direkt zum Seiteninhalt

Takimi me Presidentin Dr. Rugova

PROJEKTE

Mė 11 tetor 2000, nė ora 18.30 min. delegacioni i Lidhjes Shqiptare nė Botė u pritė ngrohtėsisht nga Presidenti Dr. Ibrahim Rugova. Me kėtė rast delegacioni i ynė e njoftoi Dr. Rugovėn me qėllimin e vizitės sonė dhe pėrgaditjet pėr mbajtjen e njė proteste pranė OKB-sė nė Gjenevė, pėr lirimin e tė gjithė tė burgosurve shqiptarė. Me kėtė rast nga Dr. Rugova u kėrkue njė pėrkrahje nga ai personalisht si dhe nga Dega e LDK-sė nė Zvizėr. Me kėtė rast Dr.Rugova na pemtoj se do ta kemi pėrkrahjen e tij dhe tė LDK-sė. Njėherit Dr. Rugova u njoftue me aktivitetin e LSHB-sė.

Delegacioni kishte kėtė pėrbėrje:

  • Simon Kuzhnini - Kryetar i Lidhjes Shqiptare nė Botė
  • Mikel Kuzhnini
  • Ali Nikoliqi - Kryetar i Lidhjes Shqiptare nė Botė - Kuvendi Zvicėr
  • Nazmi Jakurti - Sekretar i Lidhjes Shqiptare nė Botė - Kuvendi Zvicėr
  • Bexhet Sallahu - Biznismen shqiptar nė Zvicėr


LSHB-ZVICĖR | HOME | LSHB | PROJEKTE | DOKUMENTE | PREZENTACIONE | INFO | KONTAKT | Site Map


Untermenü


©2000 - 2009 LIDHJA SHQIPTARE NĖ BOTĖ - ZVICĖR | info@lshb.ch

Zurück zum Seiteninhalt | Zurück zum Hauptmenü