lshb.ch


Direkt zum Seiteninhalt

Lista e donatorėve

LSHB

Lista e donatorėve tė LSHB-sė-Zvicėr pėr Kongresinė e I-rė

Nr Emri Mbiemri Adresa Nr.P Vendi Shuma
SFR
Shuma
DM
1 Isni Jemini Meisenweg 8 3652 Hilterfingen 5'000 6'500
2 ABS-KSH KSH - ABS Gempenstr. 27 4053 Basel 2'308 3'000
3 Dr. Agron Abrashi Hauptstr. 78 8762 Schwanden GL 2'000 2'600
4 Rexhep Sadrija Löwenstrasse 69 8001 Zürich 2'000 2'600
5 Ali Nikoliqi Lehenmattstr.310 4052 Basel 500 650
6 Nazmi Jakurti Aarwangenstr.60 4900 Langenthal BE 300 390
7 Palush Thaqi 500 650
8 Zeki Jusufi Rosengässch. 41 4310 Rheinfelden 1'000 1'300
9 Anton Gega Toni's Restaurant 4900 Langenthal 1'000 1'300
10 Shtjefen Berisha Inseliquai 10 6005 Luzern 1'000 1'300
11 Silver Kordiqi Hauptbahnofstr. 6 4500 Solothurn 520 676
12 Marash Berisha Zelgliatr. 117 5042 Hirschthal 500 650
13 Dash Golaj Leuggernstr. 91 5325 Leibstadt 300 390
14 Jamin Sejdini Türkheimerstr. 5 4055 Basel 200 260
15 Sadri Kastrati Kreuzstr. 12 8640 Rapperswil SG 200 260
16 Shani Asllani Pestalozzistr. 14 8570 Weinfelden 200 260
17 Mehill Berisha Lettenackerweg 4 8908 Hedingen 200 260
18 Ismet Rrustemi Kalenweg 132 5462 Siglisdorf 200 260
19 Rexhep Rifati Friesstr. 12 8050 Zürich 162 210
20 Dr.Merita Demjaha Lulia Gauss-Str.16 4056 Basel 100 130
21 Drita Shabani am Wasser 142 8049 Zürich 100 130
22 Shukrije Ramadani Zürcherstr. 15 8903 Birmensdorf ZH 100 130
23 Dul Karakushi Wilstr. 15 5610 Wohlen AG 100 130
24 Hyrije Kolgjini Grederstr. 20 Belach 100 130
25 Haki Morava 100 130
26 Levent Ademi Weissensteinstr.88 4500 Solothurn 100 130
27 Nikė Krasniqi 100 130
28 Gjergj Lasku Kreuzackerstr. 6 4500 Solothurn 100 130
29 Zymrije Aliu Bahnhofstr. 73 8965 Berikon AG 50 65
30 Nuredin Hundozi Thujastr. 34 8038 Zürich 50 65
31 Ismet Hyseni Kapeelenweg 132 5462 Siglisdorf 50 65
32 Hysen Berisha Fabrikstr. 6 8152 Glattbrugg ZH 40 52
33 Enver Hakiu Schützenstr. 20 8808 Pfäffikon SZ 20 26
34 Sabile Muja Neuenhof 20 26
35 Mejdi Pajaziti Bodenstr. 16 Untersigenthal 20 26
36 Agron Shabani 20 26
Total: 19'260 25'038

Pėrgaditjet pėr Kongresin e I-rė

Tė nderuar zonja dhe zotėrinjė

Duke iu referuar rrjedhės sė ngjarjeve nė tė gjitha trojet shqiptare, e qė janė tregues tė qartė se zgjidhja e ēėshtjes sonė kombėtare dita ditės po ecė pėrpara, Kryesia e Lidhjes Shqiptare nė Botė pėr Zvicėr Ju informon se me 30 Qershor 2001, nė Prishtinė, u mbajtė mbledhja e kryesive tė kuvendeve tė LIDHJES SHQIPTARE NĖ BOTĖ nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia, Zvizra, Gjermania, Anglia, Italia, shtetet e Beneluksit (Belgjikė, Holland dhe Luksemburg) dhe shtetet Skandinave (Norvegjia e Suedia).

Nė kėtė mbledhje u caktue data dhe vendi i mbajtjes sė Kongresit tė parė Mbarėkombėtar tė Lidhjes Shqiptare nė Botė me datė 26, 27 dhe 28 Nėntor 2001 nė Prizren, me ē“rast pėr herė tė parė do tė miratohet PLATFORMA MBARĖKOMBĖTARE, pas asaj tė Lidhjes Shqiptare tė Prizrenit tė para 123 vjetėve. Kjo Platformė do tė aprovohet nė kushte e rrethana krejtė tjera duke iu pėrshtatur realitetit tė ri tė krijuar pas ēlirimit tė Kosovės, realizimit tė tė drejtave kushtetutare tė shqiptarėve nė Maqedoni, gjendja e pėrmirsuar e shqiptarėve nė Kosovėn lindore, nė Komunat e Preshevės, Bujanocit dhe tė Medvegjės si dhe nė Mal tė Zi.

Nė kėtė Kongres pritet tė marrin pjesė rreth 2400 delegatė nga e gjithė bota si dhe mysafir eminent nga SHBA-tė dhe Europa.

Pėrgaditjet programore pėr kėtė Kongres do ti bėnė Kėshilli organizativ i pėrbėrė nga intelektual e akademik tė mirėnjohur nga tė dy akademitė shqiptare tė Shqiperisė dhe tė Kosovės.

Financimi i mbajtjes sė Kongresit do tė bėhet nga kuvendet e LSHB-ve nė gjithė botėn si dhe nga donatorė tė tjerė nė Kosovė. Sipas disa parashikimeve tė gjitha pėrgaditjet paraprake do tė kushtojnė rreth 350.000 DM.
Nė kėtė aspekt edhe ne nė Zvicėr iu pėrvishėm aksionit pėr mbledhjen e ndihmave financiare.
Duke pasur respektin dhe konsideratėn e lartė pėr Ju mbetemi me shpresė dhe bindje tė thellė se do ta ndihmoni kėtė organizim tė shenjtė mbarėkombėtarė. Shpresojmė dhe Ju lusim qė tė na kontaktoni sa mė shpejtė pėr tė caktuar njė takim nė numrat e lartėshenuar tė telefonit apo nėpėrmjet tė E-Mail-it.

Ju bėjmė me dije se jeni nė listėn e kandidatėve tė mundshėm pėr delegat tė Kongresit tė parė mbarėkombėtar me ē“rast Ju duhet ta bėni konfirmimin nė mbledhjen e Kuvendit tė LSHB-sė pėr Zvicėr. Ftesėn pėr kėtė Kuvend do ta merrni kah mesi i tetorit.

Duke shpresuar nė mirėkuptimmin tuaj Ju pėrshėndesim pėrzemėrsisht.


Basel, me 20. Shtator 2001
Kryesia e LSHB-sė-Zvicėr
Kryetar: Ali Nikoliqi


LSHB-ZVICĖR | HOME | LSHB | PROJEKTE | DOKUMENTE | PREZENTACIONE | INFO | KONTAKT | Site Map


©2000 - 2009 LIDHJA SHQIPTARE NĖ BOTĖ - ZVICĖR | info@lshb.ch

Zurück zum Seiteninhalt | Zurück zum Hauptmenü